Ćwiczenia na kręgosłup

Bóle kręgosłupa, przyczyny skoliozy i ćwiczenia na ból kręgosłupa

Ćwiczenia na kręgosłup » Skolioza » Skolioza piersiowa

Skolioza piersiowa

 • skolioza piersiowa
 • skolioza piersiowa ćwiczenia
 • cwiczenia na skolioze piersiowa
 • skolioza klatki piersiowej
 • skolioza kręgosłupa piersiowego
 • skolioza prawostronna piersiowa ćwiczenia
 • skolioza piersiowa lewostronna
 • skolioza kręgosłupa piersiowego objawy
 • skolioza prawostronna piersiowa
 • skolioza odcinka piersiowego objawy

Kręgosłup człowieka składa się z kilku odcinków, których kręgi różnią się między sobą, więc może on skrzywić się w różnych fragmentach. Jeżeli skolioza dotyczy odcinka piersiowego, nazywamy ją skoliozą piersiową. Ten odcinek kręgosłupa składa się z dwunastu kręgów, których cechą charakterystyczną jest obecność dołków żebrowych, dzięki którym kręgi łączą się z żebrami. Przesunięcie kręgów w tym odcinku wiąże się więc z konsekwencjami dotyczącymi klatki piersiowej. Żebra chronią przecież płuca i serce, które są niezwykle ważne dla naszego organizmu.

Skolioza piersiowa – objawy i potencjalne problemy

Objawami tej skoliozy są boczne przesunięcie klatki piersiowej, jej wgłębienie, co wpływać może nawet ograniczenie ruchomości klatki piersiowej, wpływające na wydajność oddechową. Wgłębienie klatki piersiowej może doprowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji, jeżeli skolioza nie jest leczona. Może dojść wtedy to tego, że jedno płuco w ogóle nie będzie brało udziału w oddychaniu! Operacja skoliozy piersiowej odbywa się zwykle z dostępu przedniego, podczas tego zabiegu usuwane jest jedno żebro.

Jakie ćwiczenia na skoliozę piersiową?

Ćwiczenia wykonywane przy skoliozie piersiowej mają taki sam charakter jak przy innych skoliozach. Zalecane są między innymi skłony z pogłębianiem, a także chodzenie z woreczkiem na głowie z zachowaniem prawidłowej postawy ciała. Wiele młodych osób cierpi na to schorzenie, dla niepełnoletnich najtrudniejsza jest dyscyplina ćwiczeń, dlatego warto je urozmaicić i przekształcić w zabawę. Dla dzieci cierpiących na skoliozę piersiową ważne jest noszenie teczki na obydwu ramionach i przyjmowanie poprawnej postawy podczas siedzenia przy biurku, co ma na celu zahamowanie rozwoju wady.

Ważne jest, aby uczeń miał prawidłowo dobrane meble-biurko i łóżko, a zwłaszcza materac. Pamiętajmy, że skolioza piersiowa to nie „garb na plecach” jak niektórym laikom się wydaję. Skolioza piersiowa objawia się w niesymetryczności łopatek, a jej skutki widoczne są w obrębie klatki piersiowej.

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet, koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem video Profit Sites Academy. Ma 110% gwarancję skuteczności.

Być może zainteresuje Cię też Content Marketing - najskuteczniejszy sposób promocji w 2016 roku.

  Dodaj komentarz

  Ostatnio komentowane:

  1. domowa kuchnia 2014-10-18 21:18:11

  2. dailyCredit 2014-11-21 14:58:16

  3. płatności online 2014-12-01 15:48:48

  4. www.royalpoint.pl 2014-12-17 14:39:45

  5. Stilum 2014-12-19 13:07:02

  Skolioza piersiowa, 4.4 out of 5 based on 28 ratings Ocena: 4.4 / 5 Oddanych głosów: 28
  Twoja ocena: Głosuj
  Przeczytaj inne:
  Leczenie kręgosłupa