Ćwiczenia na kręgosłup

Bóle kręgosłupa, przyczyny skoliozy i ćwiczenia na ból kręgosłupa

Ćwiczenia na kręgosłup » Skolioza » Skolioza lędźwiowa

Skolioza lędźwiowa

 • skolioza lędźwiowa
 • wiczenia na skolioze
 • cwiczenia na skolioze
 • skolioza lędżwiowa lewostronna
 • ćwiczenia na skoliozę lędźwiową
 • skolioza lewostronna lędźwiowa
 • skolioza lędźwiowa lewostronna ćwiczenia
 • lewostronna skolioza lędźwiowa
 • skolioza kręgosłupa lędźwiowego
 • skolioza lędźwiowa ćwiczenia

Jednym z kryteriów podziału skolioz jest odcinek kręgosłupa, który jest bocznie skrzywiony. Biorąc ten fakt pod uwagę wyróżniamy skoliozy szyjne, piersiowe i lędźwiowe. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa składa się z pięciu kręgów, które odznaczają się masywnością-są to największe elementy naszego kręgosłupa. Skolioza dotycząca tego odcinka może być prawostronna lub lewostronna, chociaż częściej spotykamy się ze skrzywieniem w stronę lewą. Schorzenie tego odcinka może mieć charakter idiopatyczny, ale niektóre skrzywienia są kostno pochodne – na skutek zmian w dolnych partiach kręgosłupa lędźwiowego. Objawem skoliozy tego rodzaju jest m.in. wał lędźwiowy powstający na skutek wypychania przez wyrostki obróconych kręgów tkanek mięśniowych.

Skolioza prawostronna – leczenie

Jedną z metod leczenia tego rodzaju skoliozy, tak jak innych skrzywień, jest noszenie gorsetu. Możliwe jest dziś zamówienie gorsetu dla konkretnej osoby, przy jego projektowaniu uwzględnia się typ schorzenia, stopień wykrzywienia i inne indywidualne czynniki. Powstają więc gorsety dla osób ze skoliozami piersiowymi, lędźwiowymi i np. piersiowo-lędźwiowymi. Operacja takiej skoliozy może odbyć się z dostępu przedniego lub tylnego.

Ćwiczenia na skoliozę lędźwiową

Ćwiczenia dla osób cierpiących na skoliozę lędźwiową są podobne do tych zalecanych przy innych typach tego schorzenia. Warto więc wykonywać poprawnie popularne nożyce-zarówno pionowe, jak i te poziome. Można też w leżeniu brzuchem podnosić wyciągnięte ręce do góry lub wszystkie cztery kończyny trzymać uniesione w górze. Aktywność ruchowa jakiej należy unikać to ćwiczenia asymetryczne-te, w których udział bierze tylko jedna strona ciała, a także ćwiczenia typu mostek, przewroty w przód i w tył.

Zestaw czynności gimnastycznych powinien być starannie dobrany, a ten dla dzieci urozmaicony. Wiele osób cierpiących na skrzywienie w odcinku lędźwiowym zadaje sobie pytanie, czy nie utrudni im ona zajścia w ciążę, jednak nie zaobserwowano takich trudności u osób ze skoliozą, mimo iż mogłoby się wydawać, że może ona utrudniać utrzymanie dziecka.

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet, koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem video Profit Sites Academy. Ma 110% gwarancję skuteczności.

Być może zainteresuje Cię też Content Marketing - najskuteczniejszy sposób promocji w 2016 roku.

  Dodaj komentarz

  Ostatnio komentowane:

  1. domowa kuchnia 2014-10-18 21:18:11

  2. dailyCredit 2014-11-21 14:58:16

  3. płatności online 2014-12-01 15:48:48

  4. www.royalpoint.pl 2014-12-17 14:39:45

  5. Stilum 2014-12-19 13:07:02

  Skolioza lędźwiowa, 4.4 out of 5 based on 28 ratings Ocena: 4.4 / 5 Oddanych głosów: 28
  Twoja ocena: Głosuj
  Przeczytaj inne:
  Profilaktyka – Choroba przeciążeniowa