Ćwiczenia na kręgosłup

Bóle kręgosłupa, przyczyny skoliozy i ćwiczenia na ból kręgosłupa

Ćwiczenia na kręgosłup » Skolioza » Leczenie skoliozy

Leczenie skoliozy

Leczenie skoliozy jest możliwe. Metoda leczenia zależy od rodzaju skoliozy, stopnia jej nasilenia i wieku chorego. Małe dzieci z niewielkim skrzywieniem można wyleczyć z pomocą regularnej gimnastyki korekcyjnej. Regularnie wykonywane ćwiczenia mogą gwarantować nawet całkowity powrót do zdrowia. U pozostałych pacjentów gimnastyka może jedynie zapobiec dalszemu rozwojowi schorzenia kręgosłupa. Inną metodą leczenia jest noszenie przez pacjenta gorsetu.

Gorsety pomogą leczyć skoliozę

Dziś mamy wiele rodzajów gorsetów. To, jakiego chory ma użyć zależy od miejsca skrzywienia kręgosłupa i innych czynników. Niektóre gorsety trzeba nosić całą dobę, inne tylko w nocy, a jeden z gorsetów najnowszej generacji jedynie cztery godziny na dobę! Gorsety służą jednak nie do tego, aby zmniejszyć stopień skrzywienia, ale zatrzymać rozwój tego groźnego schorzenia.<

Leczenie skoliozy – ćwiczenia, operacje i inne metody

Innym sposobem leczenia skoliozy, stosowanym przy największych skrzywieniach kręgosłupa jest leczenie operacyjne. Operacje mające na celu zlikwidowanie schorzenia są raczej bezpieczne, chociaż tak jak każda ingerencja w ludzkie ciało niosą ze sobą ryzyko. Jest ono jednak naprawdę niewielkie i większość zabiegów kończy się niezwykle pomyślnie dla leczonej osoby.

Operacje przeprowadza się w dwojaki sposób. Dostęp do kręgosłupa uzyskuje się albo od przodu albo od tyłu ciała. Kręgosłup obkłada się tkanką kostną, pobraną oczywiście od pacjenta. Dochodzenie do siebie po operacji może trwać nawet rok, jednak efekt jest znacznie bardziej długotrwały.

Prawidłowe leczenie skoliozy

Istotne dla chorych jest poddanie się prawidłowemu leczeniu. Nie należy obawiać się noszenia gorsetu czy interwencji chirurgicznej. Życie z nieleczoną skoliozą staje się trudne ,a schorzenie to pociąga za sobą inne urazy. Skrzywienie któregoś z odcinków kręgosłupa może skutkować przemieszczeniem innych elementów naszego organizmu, takich jak naczynia krwionośne czy serce. Może też przyczynić się do zmniejszenia pojemności płuc, co powoduje szybsze męczenie się, a także trudności z oddychaniem przy większym wysiłku. Leczenie skoliozy jest więc ważne dla naszego życia.

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet, koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem video Profit Sites Academy. Ma 110% gwarancję skuteczności.

Być może zainteresuje Cię też Content Marketing - najskuteczniejszy sposób promocji w 2016 roku.

  Dodaj komentarz

  Ostatnio komentowane:

  1. domowa kuchnia 2014-10-18 21:18:11

  2. dailyCredit 2014-11-21 14:58:16

  3. płatności online 2014-12-01 15:48:48

  4. www.royalpoint.pl 2014-12-17 14:39:45

  5. Stilum 2014-12-19 13:07:02

  Leczenie skoliozy, 4.2 out of 5 based on 24 ratings Ocena: 4.2 / 5 Oddanych głosów: 24
  Twoja ocena: Głosuj
  Przeczytaj inne:
  Zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe