Ćwiczenia na kręgosłup

Bóle kręgosłupa, przyczyny skoliozy i ćwiczenia na ból kręgosłupa

Ćwiczenia na kręgosłup » Dyskopatia » Dyskopatia – ćwiczenia rehabilitacyjne

Dyskopatia – ćwiczenia rehabilitacyjne

 • ćwiczenia przy dyskopatii
 • ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup
 • ćwiczenia w dyskopatii
 • wypadnięcie dysku ćwiczenia
 • wypadnięcie dysku rehabilitacja
 • jaka rehabilitacja na dyskopatię
 • ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy dyskopatia
 • ćwiczenia na wypadnięty dysk
 • kręgosłup ćwiczenia rehabilitacyjne
 • wypadniety dysk cwiczenia

W leczeniu dyskopatii najskuteczniejsze będą oczywiście wszelkiego typu zabiegi operacyjne. Na szczęście w zdecydowanej części przypadków nie ma konieczności wykonywania ryzykownych operacji – ćwiczenia rehabilitacyjne na dyskopatię mogą okazać się wystarczające. Tymczasem pacjenci zazwyczaj przywiązują znaczną wagę do brania leków, robią to nieustannie i w nieodpowiednich ilościach. Nie można tego samego stwierdzić o wykonywaniu ćwiczeń i rehabilitacji, jako że pokaźna grupa osób mających dyskopatię traktuje ową sprawę niezbyt poważne.

Dyskopatia – ćwiczenia rehabilitacyjne czy leczenie farmakologiczne?

Trzeba jednocześnie zaznaczyć, iż do osiągnięcia pełnej sprawności i zdrowia w razie, gdy zabieg operacyjny nie będzie niezbędny, ćwiczenia rehabilitacyjne na dyskopatię będą absolutnie konieczne.

Warto opisać sposób leczenia nazywany rehabilitacją tradycyjną, którą wykorzystuje się bardzo często, a o której krążą zróżnicowane opinie. Jest to zwykle pierwsza terapia, jaką zaordynuje rehabilitant (należy zawsze zwracać uwagę aby był to lekarz mający doświadczenie przy rehabilitacji dyskopatii). Trwa ona do mniej więcej dwóch tygodni, a w tym czasie ma szanse nastąpić stały postęp zdrowia chorego. Ćwiczenia rehabilitacyjne na dyskopatię pod okiem fachowego rehabilitanta będą w największym stopniu naturalnym sposobem walki z przykrymi dolegliwościami, które są wynikiem dyskopatii. W przeciwnym przypadku nasze mięśnie nie ulegną wzmocnieniu – a to w chwili obecnej od ich mocy zależy to, czy kręgosłup jest prawidłowo ustawiony.

Ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenie elastyczności krążków międzykręgowych poprzez stanie na głowie lub wygięcia tułowia w tył również nie przynosi szkód naszemu zdrowiu. Mięśnie tworzą z kośćcem bardzo skomplikowaną strukturę, która zapewnia nam znaczną sprawność – poprawa kondycji warstwy mięśniowej wpłynie nie jedynie na nasze zdrowie ogólne, ale szczególnie przyniesie poprawę zdrowia osób chorych na dyskopatię.

Ćwiczenie elastyczności krążków międzykręgowych przez stanie na głowie albo wygięcia tułowia wstecz również nie przynosi szkód naszemu zdrowiu. Wypadnięcie dysku nie zawsze zdarza się przy gwałtownym pochylaniu się lub prostowaniu, szczególnie przy jednoczesnym podnoszeniu ciężarów na wyprostowanych nogach. Samo pęknięcie krążka nie jest bolesne, to jego osaczenie na sąsiadujące nerwy stwarza obcesowy oraz ostry dezolacja, rozpromieniony do pośladków oraz aż do stopy. Ból nie ustępuje samoistnie, może się trochę koić lub nasilać w określonej pozycji ciała.

Jak zacząć leczenie kręgosłupa?

Leczenie kręgosłupa z reguły rozpocząć od zimnego okładu, dzięki czemu wadliwy fragment dysku ulegnie skurczeniu oraz zmniejszy się jego podkreślenie na nerwy.

Trzeba pozwolić sobie osiągnąć pozycję leżącą, zastosować delikatny masaż kręgosłupa (niekoniecznie masaż lekarski – wystarczy zwykły masaż relaksacyjny), zezwolić na leki przeciwzapalne i rozluźniające mięśnie. Po ustąpieniu dolegliwości bólowych można zacząć rehabilitację, która polega na wykonywaniu zaleconych przez doświadczonego rehabilitanta ćwiczeń z odciążeniem. Najkorzystniejsze rezultaty przynosi pływanie na plecach, ale zanim zaczniemy rehabilitację kręgosłupa na basenie, skonsultujmy się z rehabilitantem. Kiedy postęp nie następuje, wymagane będzie dalsze działanie.

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet, koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem video Profit Sites Academy. Ma 110% gwarancję skuteczności.

Być może zainteresuje Cię też Content Marketing - najskuteczniejszy sposób promocji w 2016 roku.

  Dodaj komentarz

  Ostatnio komentowane:

  1. domowa kuchnia 2014-10-18 21:18:11

  2. dailyCredit 2014-11-21 14:58:16

  3. płatności online 2014-12-01 15:48:48

  4. www.royalpoint.pl 2014-12-17 14:39:45

  5. Stilum 2014-12-19 13:07:02

  Dyskopatia – ćwiczenia rehabilitacyjne, 4.7 out of 5 based on 44 ratings Ocena: 4.7 / 5 Oddanych głosów: 44
  Twoja ocena: Głosuj
  Przeczytaj inne:
  Skolioza kręgosłupa